דף הבית >> סדנאות >> דרמה, תיאטרון ומשחק >> אחת שקובעת


 
    אחת שקובעת
 

סדנת פסיכודרמה בנושא יחסים ומיניות לנערות 

 
 

רוב הנערות המתבגרות עסוקות בשלב זה של התפתחותן ביחסים בין אישיים. היחסים עם החברות, עם ההורים, עם המורים ועם בני/בנות הזוג תופסים אצל המתבגרות מקום משמעותי ולעתים גם הרסני: בניסיון למצוא איזון בין רצונותיהן וצרכיהן לבין רצונות בני/בנות זוגן, נוטות נערות בסיכון לשמר מערכות יחסים המזיקות להן או להימנע מיצירת קשרים. ויתור על האמת הפנימית של הנערות ופיתוח דפוס של ריצוי הזולת מהווה מכשול משמעותי בהתפתחותן החיובית כנשים אינדיבידואליות. בעוד שהקול הפנימי משמש מצפן המנחה אותן בתוך הקשר, השתקתו משמעה לאבד את יכולתן לזהות פגיעות כמו התעלמות ודחייה, השפלה, בגידה ואף פגיעה פיזית.

את המאבק המתחולל בנפשן של נערות אלו, עוטף גופן שחווה בשלב זה משבר משמעותי במעבר המהיר שבין גוף ילדה לגוף אשה. משבר זה תורם אף הוא לבלבול הרב בין התפתחות מינית לבשלות רגשית, בין מסרים כפולים שמתקבלים מחזות חיצונית לרצון אמיתי ומודע וגם שם מטשטשים הגבולות ומשאירים את הנערות חשופות לניצול ופגיעה.

הכלי הפסיכודרמטי שואל טכניקות מעולם התיאטרון ומהווה מתודה מובנית ושמורה להצפת תכנים מחיי היומיום בדרך יצירתית וחווייתית. באמצעות הפסיכודרמה חוות המשתתפות את התמודדויותיהן בפעולה ולא רק בדיבור, מציגות אותן, צופות בהן כך שמתאפשרים אימון, תרגול ושינוי.

מטרות הסדנה:

• ללוות את הנערות במסע לגיבוש הזהות האישיותית והמינית שלהן.
• לצייד את הנערות בכלים להגברת הקול הפנימי.
• להנגיש את הידע והאמיתות המופנמות בכל אחת מהנערות (והיכולת להבחין בין אלה המיטיבות עמן לאלה שנוצרו לצורך הגנה בלבד), כך שיוכלו להנחות אותן בזמן אמת לעמוד על רצונן ולהשמיע את קולן.
• להתמודד עם מצבים שבהם הנערות נתקלות במערכות היחסים שלהן במסגרת קבוצתית מכילה ושמורה.
• לעורר את הנערות לתובנות לגבי בחירותיהן והתנהגותן.

פרטים נוספים: 

  • עשרה מפגשים בני שעה וחצי. 
  • הסדנה מתאימה גם לקבוצות נשים. 


מפתחת הסדנה: עינת רבנר, פסיכודרמטיסטית (.M.A)

 
 
 

לייבסיטי - בניית אתרים