דף הבית >> סדנאות >> אמנות חזותית >> נפגשים ויוצרים בטבע


 
    נפגשים ויוצרים בטבע
 

סדנת טבע תרפיה דיאדית לאמהות ולילדים 

 
 

טבע תרפיה היא שיטת טיפול אינטגרטיבית וחוויתית המתקיימת בטבע - במרחב הפתוח, החי והדינאמי. היא נעזרת בכוחות הקיימים בטבע, במשחק וביצירה להנעת תהליכי שינוי והתפתחות ועל התפישה כי יציאה אל מרחבי הטבע מאפשרת לנו לפגוש את עצמנו ואת האחר באופן משוחרר וחופשי, נטול מסכים ומסיכות, להתנתק מקשיי היומיום ולהתמסר למרחב של משחק ויצירה.

סדנת "נפגשים ויוצרים בטבע", מציעה לאמהות ולילדיהן זמן איכות משותף בטבע, הזדמנות להרחבת דפוסי התקשורת, שיתוף הפעולה והאמון, במרחב חדש, מכיל ובטוח. מחקרים שונים מראים כי היציאה החוצה מסייעת בהעלאת הדימוי העצמי ותחושת המסוגלות של הילדים ומאפשרת להם לבטא מיומנויות וחוזקות כגון אילתור וגמישות, זריזות, מנהיגות, יוזמה, סקרנות, הקשבה, התמצאות במרחב ועוד. במקביל, מקבלות האמהות תמיכה וחיזוק מקבוצת השוות והזדמנות לראות את ילדיהן באור חדש וחיובי, להעמיק ולהרחיב את הקשר עמם, ואף להתחבר מחדש למקום הילדי והמשחקי שבתוכן.  
 
מבנה המפגשים:

המפגשים מתמקדים הן בעבודה קבוצתית חוויתית והן בעבודה זוגית (דיאדית) בשילוב משחק, תנועה, יצירה וטקס, כאשר הטבע מהווה שותף פעיל בתהליך:
 

  • פתיחה בתרגילים קבוצתיים.
  • גוף המפגש מוקדש לפעילות דיאדית הכוללת התנסות במודלים שונים מעולם הטבע תרפיה כגון בניית "בית בטבע", תרגילי אמון ותקשורת המבוססים על מגע עם הטבע (מודל "לגעת בטבע") יצירה מחומרי טבע ומיומנויות שטח כגון הדלקת מדורה ובישול שדה.
  • סיום הפעילות בשתי קבוצות נפרדות – עיבוד וסגירה נפרדת בקרב קבוצת האמהות ובקרב הילדים.

 
פרטים נוספים:

  • הסדנה מיועדת לאמהות וילדים בגילאי 6-9 (כל אמא רשאית לבוא עם ילד אחד בלבד).
  • מספר משתתפים: עד 7 דיאדות (14 משתתפים).
  • אורך המפגשים:  שעה וחצי.
  • מיקום המפגשים: המפגשים נערכים במקום קבוע בטבע (ניתן לקיים גם בגינות ציבוריות או כל מקום אחר המאפשר מגע עם איתני הטבע ומרחב פתוח). 
 
מפתחת הסדנה: נעה ישראלי רוזנברג 


 

   

מצגת אודות קבוצה אמהות וילדים ברווחה
לצפייה לחצו על "SlideShare" 
 
 
 

לייבסיטי - בניית אתרים