דף הבית >> סדנאות >> תרפיה בתנועה ובמוסיקה >> להיות גבר גבר


 
    להיות גבר גבר
 

סדנה טיפולית קצרת מועד לגברים אלימים באמצעות עבודה גופנית 

 
 

על פי נתונים שונים נראה כי ישנן בארץ 150,000 - 200,000 נשים מוכות וכי יותר מ – 20 נשים נרצחות ע"י בני זוגן בשנה. גברים אלימים מתוארים בספרות המקצועית כבעלי דימוי עצמי נמוך, תפיסה עצמית נמוכה, כוחות אגו חלשים וכבעלי צרכים חזקים לשליטה עצמית, לכוח, להשפעה, לשליטה על אחרים וציפייה לזכויות מיוחדות בגלל היותם גברים. עולמם הרגשי של גברים הנוהגים באלימות צבוע ברגשות כעס, תלות, קנאה וחרדת נטישה המובילים את הגבר לתפוס את העולם כעויין וכמסוכן.
תוכניות התערבות שונות המוצעות ע"י משרד הרווחה מקיימות קבוצות תמיכה וטיפול מילולית (קצרות מועד או ארוכות טווח). סדנה תרפיה בתנועה זו מציעה לגברים אלימים להתמודד עם התפרצויות זעם ואלימות דרך עבודה עם הגוף. ההתנסות בתנועה ובחיבור גוף-נפש מעלה פעמים רבות בקרב המשתתפים תובנות הקשורות לתקופת הילדות ולמניעים המביאים אותם להתנהגות אלימה. עם התקדמות התהליך לומדים המשתתפים לזהות את הסימנים הגופניים לאלימות ונזכרים בחוויות גופניות דומות מהעבר. האפשרות להתחבר לחוויות מוקדמות אלו מביאה פעמים רבות לתובנות עמוקות הקשורות לרגשותיהם האמיתיים של הגברים, ומאפשרת להפריד בינם לבין דרכי ההתמודדות הקיימות ולמצוא דרכי התמודדות חדשות עם רגשות אלו.

דרך מגוון תרגילי תנועה מיועדת הסדנה לתת מענה במספר מישורים:

  • עיבוד של תחושות ברובד המעמיק של עבודה גופנית.
  • הבאה לתובנות באשר לדימוי גוף ולשליטה בגוף דרך עבודה תנועתית.
  • זיהוי הסימנים הגופניים המקדימים התפרצות אלימה.
  • זיהוי הרגשות המניעים להתפרצות אלימה.
  • קבלת כלים מעשיים להתמודדות מיטיבה עם התחושות הגופניות ודרכים חלופיות לפתרון בעיות.


פרטים נוספים:

  • 12 מפגשים בני שעה וחצי.
  • הסדנה אפשרית כסדנה חד פעמית באחד מנושאים אלו: כוחניות ושליטה באחר, גבולות, מעגל האלימות, סימנים גופניים, פסק זמן, דיבור פנימי חיובי, מבער רגשי, אסרטיביות, אמפטיה, דיבור בגוף ראשון ולקיחת אחריות, פתרון בעיות.


מפתחת הסדנה: שחר בן בשט - תרפיסטית בתנועה

  

לייבסיטי - בניית אתרים