אימפרוביזציה ככלי חינוכי-טיפולי 
 

התנסות חווייתית והומוריסטית העוסקת בשילוב עקרונות האלתור בעבודה עם ילדים ונוער

 
 

האלתור הבמתי (אימפרוביזציה) הנו ז'אנר תיאטרוני שהולך ותופס תאוצה בארץ ובעולם. מעבר להיותו צורת בילוי מבדרת ומהנה, האלתור התגלה ככלי יעיל במיוחד המביא לגיבוש, פיתוח והעצמה במגוון רחב של תחומים ועם מגוון רחב של אוכלוסיות. 

ההנחה שעומדת בבסיס סדנה זו היא שתרגול אימפרוביזציה מביא לשיפור משמעותי ביכולת ההבעה הרגשית, מפתח את הדמיון והחשיבה היצירתית, מעודד מקוריות ויצירתיות בדרכי התמודדות עם מצבים, מחזק יכולת זיכרון וריכוז, משפר מהירות תגובה, יוצר תקשורת יעילה ושיתוף פעולה בין חברי הקבוצה, יוצר הקשבה וכבוד הדדי ומספק חוויות הצלחה מעצימות (חיזוק הביטחון והדימוי העצמי של המשתתפים).

מטרת סדנה זו היא לאפשר לצוותים מתחום החינוך והטיפול, העובדים עבודה קבוצתית או פרטנית עם בני נוער, היכרות עם עקרונות האלתור הבמתי והתנסות במגוון רחב של תרגילים, ברמות שונות. הסדנה מציעה כלים מעשיים ותרגילים אותם יכולים חברי וחברות הצוות  להעביר הלאה לתלמידים, חניכים או מטופלים שלהם, וכן מעלה נקודות לדיון וחשיבה כדי להעמיק את אפקטיביות התרגילים.

פרטים נוספים:

• מבנה הסדנה מודולרי ויכול לנוע ממפגש חד פעמי בן שעתיים ועד לחמישה מפגשים, בהתאם ליכולת ולצרכים של הקבוצה ומסגרת העבודה. 


מפתחת הסדנה: ליהיא גבעול. 

 





 

לייבסיטי - בניית אתרים