דף הבית >> סדנאות >> דרמה, תיאטרון ומשחק >> יומן מסע


 
    יומן מסע 
 

סדנת דרמה תרפיה לציון תחילה או סיום של השנה המיועדת לצוותים או לבני נוער

 
 


סדנת "יומן מסע" מזמינה את המשתתפים חברי הקבוצה להיזכר דרך תרגילים יצירתיים וחווייתיים בכל אותם רגעים מיוחדים שהיו ציוני דרך במהלך שנת הפעילות (או לחשוב על אלו העתידים להיות בשנה הנפתחת), לאגדם יחדיו לצרור רגעים ולסכם מבעד לצחוק ולדמעה. מנקודת התחלה או סיום זו בודקים המשתתפים כיצד הם מביטים קדימה לעבר העתיד (הקיץ, השנה הבאה וכו') – עם אילו מסקנות, תקוות, רצונות, הבטחות ואיחולים הם יוצאים לדרך?

סדנת "יומן מסע" מתבוננת דרך צחוק ודמעה על השנה שחלפה או על האפשרויות הגלומות בשנה הבאה, מעוררת לתובנות אישיות וקבוצתיות, כל זאת דרך תרגילי אימפרוביזציה ומשחק.

מטרות הסדנה:

• לעורר את המשתתפים להתבוננות בתהליכים שעברו או יעברו לאורך השנה (החיוביים והמאתגרים יותר) כדי ללמוד ולמצות מתוכם את התובנות והחוויות.
• ליצור דרך התרגילים החווייתיים והשיחות השיתופיות גיבוש קבוצתי.
• לציין את תחילתה או סופה של השנה בחוויה מרגשת ונעימה שמשאירה "טעם של עוד".

הסדנה בנויה מ"תחנות" (תרגילים) העוסקות כל אחת בנפרד בעניין או אירוע משמעותי קבוצתי. התחנות כולן מהוות "מחרוזת" של ציוני הדרך המרכזיים של הקבוצה. בכל תחנה חווים המשתתפים תרגיל חוויתי ויצירתי קצר מעולם התיאטרון, שיאפשר התבוננות אישית וקבוצתית מנקודת מבט קצת אחרת. התרגילים מעוררים את הדמיון וההומור, יוצרים אווירת גיבוש, שיתוף פעולה ותובנה דרך חוויה. בתחנות השונות, מתקיימת שיחה משתפת קצרה אודות האירוע.


מפתחת הסדנה: ליהיא וולטר       

  
 

לייבסיטי - בניית אתרים