דף הבית >> סדנאות >> תרפיה בתנועה ובמוסיקה >> ראפ: המוסיקה של הצעירים


 
    ראפ - המוסיקה של הצעירים
 

סדנה המשלבת את מוסיקת הראפ הקצבית עם איכויות הטיפול במוסיקה

 
 

 


הראפ נמצא במקום שבין הדיבור לשירה והוא חלק בלתי נפרד מסגנון ההיפ הופ העכשווי. מקורותיו הקדומים ביותר נמצאים באפריקה, שם משוררי השבטים הקדומים היו מעבדים בצורה קצבית בליווי תופים את סיפורי הגבורה של חברי השבט. אחת המשמעויות של המילה "ראפ" היא – לומר, וכשמו כן הוא. הוא משמש כפלטפורמה עכשווית ומודרנית לומר ולבטא מסרים מסוגים שונים עם טווח גדול של רגשות תוך דגש על הקצב כמרכיב מוסיקלי מרכזי.
הראפ "מדבר" בשפה היומיומית והעכשווית של בני נוער ומאפשר לעבוד דרכו על טקסטים ותכנים המעסיקים אותם. המוסיקה והקצב הגלומים בראפ מאפשרים לבטא תכנים אלה באופן יצירתי תוך מתן ביטוי לרגשות וליצרים בצורה בונה ומהנה. דרך ההנאה, המוסיקה, הקצב, המלל והדיבור, השירה וההקשבה אחד לשני, מתפתח התהליך הקבוצתי והאישי של כל אחד מהמשתתפים.

במהלך הסדנה המותאמת לנערים ולנערות נכתוב במשותף את התכנים המעסיקים את בני הנוער, נתרגל את ביצוע הראפ תוך עבודה על קצב, מקצב, דיבור ושירה. נקשיב לסגנונות שונים של ראפ ולבסוף נבצע את קטעי הראפ שנוצרו על ידי חברי הקבוצה.*בסיום הסדנה ישנה אפשרות להקלטת התוצר הסופי של הסדנה באולפן הקלטות מקצועי.


מפתח הסדנה: אורי אהרונוב 

 

 
 
 
 

לייבסיטי - בניית אתרים