דף הבית >> סדנאות >> דרמה, תיאטרון ומשחק >> תיאטרון פלייבק – תיאטרון מהחיים


 
    תיאטרון פלייבק  תיאטרון מהחיים
 

סדנת משחק חווייתית המותאמת למגוון רחב של קהלים

 
 

 

תיאטרון פלייבק הוא חוויה ייחודית שבה סיפורים, חוויות, קונפליקטים ורגשות אשר עולים מן המשתתפים מקבלים חיים על הבמה. כל משתתף מוזמן לספר סיפור מחייו ומקבל הזדמנות חד פעמית לקבל שיקוף יצירתי של הסיפור. לנגד עיניו של המספר נרקם הסיפור מחדש ומקבל צורה מפתיעה וייחודית, מעין הצגה קטנה ומקורית המאולתרת על ידי המשתתפים. חברי הקבוצה מציגים את הסיפור בדרך דרמטית מזוויות ראיה שונות ומציעים לו פרשנויות שונות לסיפורו, במטאפורות ובסגנונות משחק שונים. בבסיס הפלייבק עומדים עקרונות השיקוף וחוסר השיפוטיות כך שכל סיפור מתקבל תוך הקשבה אמפתית למספר. המציגים עצמם אינם נדרשים ליכולת משחק אלא מוזמנים להתנסות במשחק באופן חווייתי ומשוחרר.

במהלך הסדנה נערכת היכרות עם כלים וטכניקות של תיאטרון הפלייבק, מתנסים במגוון תבניות של תיאטרון פלייבק ובאימפרוביזציה: לומדים להגיב מתוך ספונטניות ויצירתיות, מתמודדים עם מצבים של אי ודאות ונהנים מהם, חווים רגעים של שינוי וטרנספורמציה.

הלימוד וההתנסות בסדנת הפלייבק הם הזדמנות מצוינת להעצמה אישית והתבוננות פנימית. המשתתפים פוגשים צדדים מרתקים בתוכם ומכירים את עצמם דרך כוחות היצירה והדמיון. משחקי התפקידים שעומדים במרכזו של תיאטרון הפלייבק עוזרים לאדם להבין את עצמו ואת האחרים טוב יותר, לשפר יכולות תקשורת, לגלות דרכים חדשות להתמודד עם בעיות שונות ומהווים הזדמנות לכל אחד להרחיב את מגוון התפקידים שבהם הוא עושה שימוש בחיי היומיום.

מספר מפגשים: סדנה חד פעמית חווייתית בת ארבע שעות או סדנה תהליכית המונה עשרה מפגשים של שעה וחצי. 


מפתחת הסדנה: זהר גרינברג

  
 

לייבסיטי - בניית אתרים