דף הבית >> סדנאות >> ביבליותרפיה >> מכתבים


 
    מכתבים 
 

סדנת ביבליותרפיה לנערות העוסקת ביחסים בין אישיים

 
 

נערות רבות מקשרות בין כתיבה לבין בית-ספר וכך חוות את עולם הטקסטים כעולם מאיים, הישגי ומצומצם. סדנת המכתבים מאפשרת היכרות חדשה, מהנה, הבעתית ובלתי שיפוטית עם עולם הטקסטים והסיפורים, הפותח צוהר אל עולם הדמיון של חברות הקבוצה השונות.

הסדנה עוסקת ביחסים הבין אישיים והתוך אישיים של הנערה המתבגרת דרך כתיבת מכתבים לדמויות משמעותיות קיימות, לדמויות מומצאות ולעצמה (מעצמה ומאחרים), כאשר טקסטים, קלפים טיפוליים או תמונות משמשים כגירויים לכתיבה.

במסגרת הסדנה מקבלות הנערות חוברת בכריכה קשה שעוצבה במיוחד עבור הסדנה, שבה הן רושמות את הטקסטים השונים, מדביקות מעטפות ותצלומים ומאיירות את מכתביהן. חוברת זו נותרת עבורן כמתנה המשמרת את תפישת עולמן, רצונותיהן וחששותיהן לעיון בהמשך הדרך.

כל מפגש בסדנה עוסק במושא כתיבה חדש: אהוב/ה, הורה, חבר/ה, אני עצמי וכן הלאה. דרך המכתבים מעלות למודעות ומעבדות הנערות את יחסיהן עם הסביבה. החשיפה למכתבים אחרים של חברות הקבוצה מאפשרת לנערות להיפתח ליחסים מסוגים שונים, לאפשרויות התמודדות שונות ולבחירה בדרכים אחרות. העבודה הקבוצתית בסדנה זו מאפשרת עיבוד ישיר של מערכות יחסים (כאן ועכשיו במסגרת הסדנה) לצד שיח עקיף על הנושא (דרך המכתבים).


מפתחת הסדנה: ליאור גרנות.

 

   

 
 

לייבסיטי - בניית אתרים