דף הבית >> סדנאות >> תרפיה בתנועה ובמוסיקה >> מעגל המתופפים


 
    מעגל המתופפים
 

חוויית תיפוף ויצירה חד פעמית למשפחה, לחברים או לצוות עובדים

 
 
גם אם לא נהיה מוזיקאים מקצועיים, כולנו נולדנו עם יסודות התיפוף טבועים בנו עוד מראשית חיינו.

הקצב 
 הלב, הפעימה שהולמת בתוכנו ומסמנת את תמצית הקיום, מיומנו הראשון ועד זה האחרון.

לצידו, המקצב – התנועה הלוך וחזור, קדימה ואחורה, פנימה והחוצה. המקצב מלווה אותנו החל מהנשימה והנשיפה הראשונות שאנו לוקחים וממשיך בעירסול בזרועות אמנו הלוך וחזור, הולך וחזור.

מאז ימי קדם, תופים היו חלק בלתי נפרד מחיי הקהילה ומהטקסים שליוו את האדם במחזור החיים. בכוחם של התופים ליצור חיבור אוטומטי של האדם לעולמו הפנימי ולאנשים הסובבבים אותו.

מה בסדנה?

הסדנה כוללת מפגש חד פעמי להיכרות עם התופים ולנגינה משותפת. במהלך הסדנה כל משתתף מקבל תוף מתוך מבחר של כלי הקשה אתניים מתרבויות שונות, תוף אשר יהווה את קולו האישי בקבוצה לשעה הקרובה.

הנגינה המשותפת נעשית במעגל, שבו כולם רואים זה את זה ושווים זה לזה. במהלך הסדנה נכיר את התוף ואת הדרכים להפיק ממנו צלילים, נלמד מקצבים שונים ונבנה ביחד קטע נגינה המורכב ממקצבים שונים, מעברים, וחילופי משקל וקצב.

לקראת סיום הסדנה ניתן ביטוי ליצירתיות שלנו ונשלב את המקצב והקול הייחודי של כל אחד ואחד לתוך המקצב הקבוצתי השלם.

המילים מועטות, הנגינה רבה וכך גם השמחה וההנאה. הסדנה יוצרת מרחב חדש של תקשורת קבוצתית לא מילולית שבה כל אדם הוא בעל קול ייחודי משלו, אך כל הקולות ביחד מרכיבים את הקול הקבוצתי החדש והמגובש. זהו המקצב השבטי, העוצמתי, המיוחד לקבוצה, מקצב המאפשר לכל אחד להרגיש שייך וייחודי בעת ובעונה אחת.מספר משתתפים: 5 עד 30
משך הפעילות: 70-45 דקות

מפתח הסדנה: דניאל פיינגולד
 


 
 
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים