דף הבית >> המלצות


        לקוחות מספרים    
 
 
   
 

 בין לקוחותינו:

 
                      

                        
 
             

 
           

      

           

         

        
                 


       

                                 


אגפי רווחה וחינוך בעיריות (בתים חמים, צוותים טיפוליים, קידום נוער):

 


                          

 


                                           

 
                     


 
 

                           
 
 
   
       

 
 
   
                    


 
 
   

                    

 
 
   


        

 
 
                                                       
    
 
     


 מכתבי תודה שקיבלו מנחי מטאפורה: 


 
 
 
 •  
המנחה ליאור גרנות עזרה לכל הבנות (ללא יוצא מן הכלל!) להוציא מעצמן מילים ותובנות ואפילו שמחה על המילה הכתובה (שכידוע כל מה שמזכיר בית ספר נדחה מהר מאוד על ידי הנערות שלנו). ליאור יצרה קשר מצויין עם הנערות והן עם הצוות. האוירה במהל המפגשים היתה יותר מנעימה והנערות שמחו והסתקרנו לקראת כל מפגש. 
(משוב אודות סדנת "מכתב בבקבוק") 

עו"ס נערות ומנהלת בית חם, 
עיריית רמת גן
 
   

 
 
 
 •  
אני רוצה להמליץ בחום על סדנת טלנובלה שהתקיימה בבית החם לנערות בטירת כרמל. במשך 8 מפגשים התנסו הנערות, החונכות ואני ,בשלל תרגילים מעולם הדרמה ומצאנו מקום לביטוי רגשי דרך מונולוגים בדויים ומציאותיים, דרך קטעי משחק בזוגות ובקבוצה ודרך הקשבה במעגל. רוב הבנות מעולם לא עמדו על במה וזו הייתה להן הפעם הראשונה ולכן אבן דרך ענקית בחייהן. איה הייתה תמיד קשובה ועם המון רצון להעניק וליצור יחד עם הנערות
בתודה
חן כהן,
עמותת ידידים - טירת כרמל
 
   

 
 
 
 •  
היה מאוד מוצלח ומעשיר. בהחלט ציון דרך מבחינת השתתפות שלהן והנאה. וגם הניע לשיח בנושאים רחבים של הקבוצה שזה נפלא. תודה רבה רבה!
(משוב על סדנת "תמונה קבוצתית")

טל, עובדת סוציאלית בפרוייקט צל"ש,
ירושלים
 
       
    מסגרת הבית החם עמל ברמלה, מיועדת לנערות בגילאי 19-15, שנמצאות על רצף הסיכון בעלות בעיות התנהגות, קשיים לתפקד במסגרות נורמטיביות וקשרים מורכבים עם סביבתן ומשפחתן. המסגרת נותנת מענה לנערות עם בעיות התנהגות והפרעות קשב וריכוז. שרון הגיעה להעביר אצלנו סדנה קצרת מועד של 6 מפגשים בנושא צילום ופוטו-תראפיה.
על אף הזמן הקצר הצליחה שרון לעשות תהליך מקסים עם הקבוצה. שרון בלטה ביכולת המרשימה שלה ליצור קשר עם הנערות ולהתחבר לעולמן במהרה. כך הצליחה ליצור אמון בקבוצה ולגעת דרך הכלי של צילום בנושאים המעסיקים אותן.
שרון אפשרה הרבה חופש ומקום להבעה בתוך גבולות הסדנה, ובכך הצליחה למצוא את הדרך ליצור קשר עם כל אחת מהבנות, ובמקביל לסייע להן לעבוד כקבוצה. חשוב לי להדגיש שמדובר בקבוצה שהתחילה לפעול סמוך לתחילת הסדנה ולפני כן התקשתה לשתף פעולה באופן קבוצתי בסדנאות. שרון בדרכה הנעימה והבלתי אמצעית סייעה להן להתחבר ולפעול כקבוצה תוך הרבה מתן מקום לעבודה האישית של כל אחת מהבנות. מניסיוני בעבודה במסגרת עם קבוצות שונות ועם מגוון סדנאות, לא פשוט למצוא מנחה שיודע להיות מספיק קשוב ומחובר לקבוצה ויחד עם זאת להצליח להעביר מסרים וליצור עבודה חינוכית וטיפולית. היכולת הזו של שרון הצליחה להותיר חוויה מאוד טובה וחיבור מאוד חזק של הבנות אליה, יחד עם התחושה כי הסדנה הייתה מלמדת ואפשרה הכרות עם כלים חדשים עבורן.
אני ממליצה בחום על הסדנה ובעיקר על העבודה עם שרון!
תודה רבה
ענבל, עו"ס בית חם- עמל רמלה
 
   

 
 
 
 •  
ליאור גרנות,  מנחת סדנת הביבליותרפיה, פגשה את נערות המשפחתון בשני מועדים סמוכים וערכה איתן סדנה שעסקה בנושאי העצמי וכוחותיי האישיים, תוך שימוש בכלים כתובים על- מנת לאפשר להן להציץ אל עולמן האישי ולבטא תחושותיהן ביתר קלות. במהלך הסדנה, הבנות קראו, האזינו, כתבו לעצמן ולאחרות וחלקן אף הקריאו ושיתפו בדברים הכתובים את השאר.
ליאור התייחסה לבנות ברגישות, תוך מתן כבוד לסיפורים האישיים, אפשרה להן להתקדם על- פי הקצב שהן הכתיבו ואפשרה להן להתחבר אל הנושא והכלי . ניכר שלליאור היה חשוב להבין מיהן הבנות אותן תפגוש ולהתאים את הסדנא לצרכיהן. היא השקיעה בשיחות מקדימות ועיבוד התהליך עם עו"ס המעון, וזיקקה יחד עימן את כוחותיהן מתוך הדברים הכתובים. הבנות חשו בהשקעה זו ויצאו בתחושה שהן קיבלו משהו משמעותי.


נשמח להמשיך ולשתף פעולה על- פי הצרכים גם בהמשך!
תודה,

רכזת תוכנית "כישורי חיים" קרן רכס ועו"ס טלי ששון
משפחתון המתבגרות, אשקלון
אור שלום.
 
   

 
 
 
 •  
סדנת התופים הייתה מאוד מומלצת ומהנה. דניאל ידע לתקשר טוב ולמשוך את תשומת הלב של הילדים ובו זמנית ידע להשים גבולות. הילדים נהנו מכל דקה וכך גם ההורים והצוות .

שלי, עו"ס מועדוניות,
עריית רמת גן. 
 
   

 
 
 
 •  
נועה הפגינה מקצועיות רבה בשילוב של הכלת הילדים על מורכבותם, ידעה לענות על ציפיות הצוות והילדים ממנה והיראתה גמישות בפעילויות ובגישה על פי צורך השעה. נועה יצרה קשר מצויין עם הילדים וידעה להפיק מהם את המירב על מנת שיצא תוצר שכולם מרוצים ממנו, ידעה להתגבר על קשיים פרטניים של הקבוצה שלנו, כמו - חלוקה לקבוצות, העדרויות, בעיות משמעת ועוד. הצוות נהנה מאוד מהקשר עם נועה וניכר שהיא נתנה את כל כולה. תודה רבה - שמחנו מאוד. 
(משוב אודות סדנת "אורות בחשיכה") 

עובדת סוציאלית, מועדונית
עיריית רמת גן. 
 
   

 
 
 
 •  
בשם תוכנית סל"ע ירושלים ברצוני להמליץ ולהודות לתמר ולחברת 'מטאפורה' מקרב לב על הסדנא 'הדמות מאחורי המסכה'.
הנערות יצאו מהסדנא עם תחושת העצמה והתרגשות בשל התהליך הייחודי שלא חוו בעבר.
האפשרות לעמוד מול קבוצה מפרגנת, להציג, לקבל מחמאות ולהביא את עצמן בלי לחשוש מקבלת ביקורת.
הנחייתה של תמר הייתה ללא רבב- היא קלטה את הקבוצה, התאימה את עצמה לאופיה ואף לא חששה להביא תכנים ופעילויות מיוחדים ויוצאי דופן.
בזכות כל אלה הקבוצה עברה סדנא משמעותית שבמהלכה נפתחו הבנות והוציאו מעצמן דמויות מקוריות אשר ביטאו את עצמן ודמיות בחייהן.

תודה רבה,

רעות גולדשטיין
רכזת סל"ע ירושלים
 
   

 
 
 
 •  
המלצה המיועדת לנועה שהעבירה את הסדנא במקצועיות רבה, נועם ורגישות. יש לה יכולת להתחבר לאנשים באופן מיידי בגובה עיניים ותוך הענקת תחושת נוחות ורגישות. תכונות אלו עזרו לה להעביר את התכנים בהצלחה ולעניין את הנערות בפעילות.התכנים היו מתאימים לאופי הנערות ולגילן. כמו כן היה איזון נכון בין תכנים מהנים לתכנים אישיים שעלו בזמן הפעילות. נועה ידעה לתת מקום לנערות אך גם לשמור על גבולות נכונים.


אירה חודיאק,
עמותת ידידים
 
   

 
 
 
 •  
ברצוני להביע את הערכתי הכנה על סדנת הפוטותרפיה המרתקת שעברנו יחד במשך שלושה חודשים כה קצרים עם נערי אומנה מגילאי 14 עד 18. הסדנה נתנה לנערים דרך הצילום, התמונות והחיבור אליהן את היכולת לפתוח ולחשוף את המקום האישי שלהם אודות משפחותיהם. כמו כן אני מודה על כך שנפלה בידי הזכות להנחות יחד איתך קבוצה מופלאה שעברה תהליך מרתק ממקום של ריחוק וחשש עד כדי חשיפת תכנים מאוד אישיים. התמונות שמשו להם הן ככלי לחיבור אישי והן ככלי לאינטראקציה בינאישית, אף ניכר כי בסוף התהליך פיתחו שפה חדשה והתגבשו לקבוצה אחת מאוחדת ומיוחדת. באינטראקציה איתך הן בהנחיה עצמה והן בעיבוד התכנים לאחר מכן, גיליתי אדם מסור, אכפתי, מאורגן ומקצועי ביותר. אני בטוחה כי היכולות האמפתיות שלך כמו גם היכולת שלך לראות כל אחד ואחד מהנערים סייעה רבות הן לתהליך של כל אחד באופן אישי והן לתהליך הקבוצתי.


בברכה ובתקווה לעבוד איתך בשיתוף פעולה שוב בעתיד,
שרון ביתן
עו"ס, מנחת אומנה - מכון סאמיט
 
   

 
 
 
 •  
שלום רב,

בשם תוכנית "סל"ע" קרית ים אבקש להוקיר לך תודה על סדנת פוטותרפיה שהעברת לנערות בתוכנית בחודש יוני 2010.
למרות הזמן הקצוב והמפגשים המועטים שהזדמנו לנו, הצלחת לגרום לנערות בקבוצה להשתתף באופן פעיל ויוצר, וזאת בעזרת סבלנותך והחום שהרעפת עליהן. על אף ההבדלים התרבותיים ביניהן הבאת אותן לידי שיתוף פעולה שהוביל לתוצרים שהוצגו בתערוכה. השפה המשותפת שמצאת איתן גרמה להן להקשיב ולכבד אחת את השנייה, ולהכיר את היצירתיות והצילום ככלי שדרכו הן יכולות להביע את עצמן.
תודה על הנכונות והרגישות!

בברכת יישר כוח ותקווה להמשך שיתוף פעולה גם בעתיד,

איריס אברמוב
רכזת תוכנית סל"ע
קרית ים
 
   

 
 

 

 •  
ברצוננו להביע את תודתנו והערכתנו העמוקה בעקבות המפגש המרתק שעברנו איתך.
הזמנו אותך ליום גיבוש צוותי, אשר עסק בנושא המעבר מילדות להורות.
הסדנא שהעברת, סייעה לנו להתבונן בעצמנו כהורים, תוך חיבור לחלקים הילדיים וכל זה באמצעות התנסות והכרות עם עולם היצירה.
הסנדא נתנה מקום להתנסות מהנה בציור ספונטני ואיפשרה הן עבודת עומק אינדבידואלית בה כל פרט התחבר למקומות האישיים שלו דרך הכוונתך המקצועית והרגישה והן עבודה בפורום קבוצתי בו נוצר שיח אינטימי ומרגש בין חברי הצוות.
לימור, העולם המרתק של היצירה בשילוב עם הידע הרב שלך ואישיותך הקשובה והמכילה, איפשרו לנו לעבור חווייה עוצמתית, מגבשת ומקרבת, ועל כך אנו מודים לך מעומק ליבנו.

מצפים להזמינך אלינו בהזדמנויות אחרות,
צוות מרכז חירום לילדים,
ק.אתא.
 
   

 
 
 
 •  
ברצוני להמליץ על הסדנה "מילדה לנערה בצבע ותנועה". הסדנה הועברה במועדון לנערות בסיכון בקריית אונו ב-2009 לנערות בנות 15. הנערות הגיעו עם מצוקות מאוד מורכבות ולא היה להן קל לפתוח אותן באף פעילות אחרת במועדון. בסדנה, הנערות התחברו מאוד לפעילות, הרגישו בנוח להיפתח מול חברותיהן, להעזר בקבוצה ובכלים שהוצעו להן. הן נהנו מאוד מהחוויה, ודיברו בהתלהבות עליה אחרי כל מפגש. הן חוו זאת כפעילות המוצלחת ביותר של השנה.
מדובר בסדנה מושקעת מאוד מלאה חומרים כיד הדימיון שאיפשרה לנערות מבט אמיתי לתוך עצמן.

אדוה ברקוביץ'
עובדת סוציאלית
 
 

 
   
 
 •  
קיבלנו ממכם סדנה מרתקת בנושא שימוש במנדלות  בעבודה עם ילדים המתמודדים עם בעיות קשב וריכוז. הסדנה הועברה במסגרת יום עיון שהתקיים במכון וינגייט בנושא יוגה לילדים עם צרכים מיוחדים.
בסדנה הוצגה מצגת צבעונית,מפתיעה ומושקעת (אשר כללה גם קטעי וידאו מעניינים) בנושא המנדלה, ההסטוריה של המנדלה, בעיות קשב וריכוז (ADAH) ,והוסבר כיצד עבודה עם מנדלות יכולה לתרום לילדים הלוקים  בקשיים אלו. כמו כן, הקבוצה התנסתה ביצירת מנדלות בציור. בדרכה השלווה והבטוחה ענתה לימור על שאלות שונות שעלו ויצרה אצלם עניין וציפייה ללמוד עוד על הנושא. במשובים שהתקבלו בסיום יום העיון ציינו המשתתפים כי ההרצאה היתה מרתקת ומעשירה עבורם.

נעמי פונדק-לובל
רכזת קורס מדריכי יוגה לילדים במכון וינגייט

 
 
   

 
 

 

 •  
ג'אמפ קאט הוא בית ספר לעורכים ואנימטורים, המפעיל משנת 2007 שלוחה לחובבים. אנו נותנים קורסים שונים לעידוד היצירה עם כלים דיגיטלים – צילום, וידיאו ותוכנות עריכה.
במסגרת זו אנו מפתחים עם לימור קריגל תוכנית הפעלה בנושא "יצירה בתמונות". בתוכנית זו, קיימנו במרכז המיחשוב בשדרות, סדנה מיוחדת מאד עבור מדריכי ילדים ונוער. רצינו לתרום משלנו לרווחת תושבי העיר מוכת ההפגזות, אנשים החיים במציאות עמוסת חרדות והשפעות של הלם קרבות. מטרת הסדנה היתה כפולה – לתת למדריכים כלי יצירה כאמצעי לביטוי החרדות האישיות, ובכך ללמד אותם טכניקות לעבודה טיפולית עם חניכיהם. 

לימור הנחתה את הסדנה והעבירה שם פעילות מעשית והדרכה פדגוגית. התוצאות היו נפלאות. לימור הראתה יכולת הנחייה והקשבה, הביאה עימה קשת רחבה של עזרים וידעה לתת יחס אישי לכל משתתף מבלי לפגוע בזרימת הפעילות הקבוצתית. המשתתפים שבו והודו לנו על "בועת השקט" שקיבלו בזמן שהתחברו אל כוחות היצירה שלהם, ביטאו הלכי נפש אישיים וחשפו משהו מן הקושי הרגשי בו הם נמצאים. גם ברמה הפדגוגית-מתודית, המצגת שהוכנה, חשפה בפני המשתתפים תפישות מתחום הטיפול באומנות, דרכי איבחון וטיפול, ענתה על שאלות והרחיבה את יכולותיהם בהתמודדות עם בעיות מתחום ההתנסות האישית של המשתתפים. לימור, בעבודתי איתך הוכחת יכולות גבוהות בתחום התמחותך, יחד עם מסירות, רגישות, אנושיות ויצירתיות.

אני ממליצה בחום !
תמר ירון
מנהלת
 
     

 
 

 

 •  
ברצוני להביע את הערכתי הכנה ואת הכלים שרכשתי בסדנא.
הסדנא הייתה מאוד מעניינת, מגוונת וחוויתית. במהלך המפגשים עלו תכנים משמעותיים שלימור הפגינה בהם ידע רב, יכולת עיבוד וכן מקום מזמן לגדילה.
אני ממליצה בחום לצאת מהשיגרה ומהטיפולים התובעניים, לקחת לנו קצת זמן לעצמינו ולפתוח צוהר לעוד תחום, שאני מצאתי בו את המשותף לתרפיה בתנועה - שכן המנדלה היא מעגל ........ ובתנועה אני עובדת הרבה בתוך מעגלי תנועה.
הסטודיו, נעים ומזמן - החומרים נגישים ,השפה קולחת ויש גם כיבוד קל .

טליה בורשטין תרפיסטית בתנועה

תודה על הכול,
טליה
 
     

 
 

 

 •  
הזמנו אותך להעביר סדנא כיוון שרצינו לעשות משהו עם קצת יותר משמעות מאשר לשבת ולאכול ביום הולדתה ה-73 של אמי.
הגעת היישר אל גוב האריות . האנשים היו בשוק : ליצור ? לצייר ? לגזור ?
חשש, פחד, מבוכה. לאט לאט, בעיקר בזכות נוכחותך, סבלנותך, היכולת שלך להיות, לחייך, לקבל, הפשיר הקרח ואז נגלה לעיניי המחזה – המשפחה שלי, האנשים הלא מאוד קומוניקטיביים, יושבים ומציירים, מחייכים, מתבדחים, גוזרים, מציצים, מתקשרים.
השיתוף בתהליך היצירה לאחר מכן, כאשר היינו ישובים במעגל, רגש את כולנו ובמיוחד את אמי.
גם אחרי שהלכת הדברים המשיכו להדהד. המשכנו לשבת ודיברנו, שיתפנו, התרגשנו.
לא מעט אסימונים נפלו באותו ערב.
מדהים לראות איך תהליך כ"כ פשוט משקף כ"כ הרבה. בקלות, בפשטות, בלי יומרה.

תודה על המרחב, תודה על ההנחייה. תודה ששמרת על שיווי המשקל בין להיות ולא להיות, להתערב ולשחרר, להנחות ולהניח לדברים לקרות.

אוהבים ומעריכים,
חיבוק גדול גדול מכולנו,
משפחת ברכה ומשפחת כהן. 
 
   

 
 

 

 •  
יותר מכל רציתי להודות לך על החוויה המיוחדת והמעניינת בה שיתפת אותי במסגרת קורס המנדלות. הגיוון בטכניקות הביצוע, ההעשרה המקיפה מזוויות ידע שונות שכללו אמנות, מדע, מיסטיקה ועוד תרמו מהרבה אספקטים ובאו לביטוי לא רק בעבודות.

הנינונוחות, המקצועיות והגישה הבלתי דוחקת והטולרנטית אך המובילה שלך, תרמו רבות לאיכות הזמן שהיה קצר אך מרובה.
אני מודה לך על החוויה ועל הפגישה אתך.
אשמח להמשיך במסגרת נוספת וארוכה יותר בהנחייתך. וממליצה בכל פה לכל אחד לטעום מההעשרה הזו.

בברכה חמה ובכבוד
אילנה כץ-טייב
 
     

 
 

 

 •  
תודה רבה על הפעלה מקורית, מרתקת עם הרבה תוכן.
הפעילות אורגנה ברצינות בלתי מתפשרת, המקום סודר בצורה מושלמת, הן מבחינה אסטטית והן מבחינה פונקציונאלית.
ניכר שגם על איכות החומרים לא התפשרת.
המקום נראה מאד מאד מזמין כשהגיעו הילדים, ואז מה שהוביל אותך היה דוקא היכולת לזרום בקלילות עם הצרכים שעלו תוך-כדי.
התוצאה של השילוב המנצח הזה בין הרצינות והדיוק לבין היכולת לזרום בקלילות היתה הפעלה מדהימה. הילדים כולם ללא יוצא מן הכלל, ישבו מרותקים בכל השלבים השונים של הפעילות. כל הילדים התבטאו ויצאו עם תוצאות יפות מאד.

הרגשתי נפלא עם זה שהילדים חזרו הביתה עם פרי יצירתם!
תודה תודה תודה
דינה זסלנצקי
 
     

 
 
 
 •  
 שלום רב,

ברצוני להעביר את המלצותיי החמות על מחברת "מטאפורה",
שבמהלך החודשים האחרונים הנחתה קבוצת צילום של תשע נערות בסיכון, במסגרת פרוייקט סל"ע-סיוע לנערות עולות,
של ארגון "ידידים" בקרית גת.

לימור גילתה מסירות רבה ומחוייבות אינסופית כלפיי בנות הקבוצה,
ועברה יחד עימן תהליך של ממש בגיבוש הזהות האישית ובניסיון לשפר ולו במעט את הדימוי העצמי של כל נערה ונערה,
וזאת דרך עדשת המצלמה. המצלמה התגלתה ככלי טיפולי נפלא עבור הבנות שצילמו, נהנו והנציחו רגעים מחייהן מזוויות המבט האישיות של כל אחת ואחת,
כל אחת גילתה בדרך זו כמה היא מיוחדת ולא דומה לחברתה.

לימור הצליחה לגעת בבנות ולהגיע למקומות נסתרים בנפש, ונוצר קשר חם בינה לבין הנערות המשתתפות. ארצה להודות ללימור על האכפתיות הרבה ועל העבודה המקצועית, על החשיבה העמוקה מאחורי הקלעים מפעילות לפעילות, על המיומנות, ועל הרגישות שהיא גילתה כלפי הבנות שכה נדרשת בתחום הטיפול באוכלוסייה שכזו.

תודה ובהצלחה,
אירית וקנין, רכזת פרוייקט סל"ע קרית גת 2010.

 
 
לייבסיטי - בניית אתרים