דף הבית >> סדנאות >> דרמה, תיאטרון ומשחק >> השרדות


 
    הישרדות
 

התמודדות קבוצתית, פתרון בעיות ושיתוף פעולה באמצעות סיפור דרמטי

 
 

 

תוכנית הטלוויזיה "הישרדות", העוסקת במצבים חברתיים, בדינמיקה קבוצתית, בהתגברות הרוח על החומר ובעמידה באתגרים פיזיים ונפשיים, פופולריות מאוד בקרב ילדים וילדות. סיפור האי הבודד שאליו מגיעים משתתפי התוכנית מהווה מצע מצוין לעיסוק של המשתתפים בהישרדות היומיומית שלהם ומאפשר השלכה ועיבוד, הן של התמודדויות בין אישיות והן של התמודדויות תוך אישיות.
 
סדנת משחק דרמטי העוסקת בהישרדות מאפשרת מתן ביטוי לסוגיות בדינמיקה קבוצתית בקבוצות קיימות ומתהוות. דרך משימות שונות המושתתות על סיפורים קבוצתיים בדיוניים, הסדנה נוגעת בפער שבין הרצון להוביל ולהנהיג לבין הצורך להיטמע בקבוצה. הסדנה מגבשת את הילדים סביב הצורך לעמוד במשימות ואתגרים, מפגישה כל אחד מהמשתתפים עם כוחותיו וקשייו ומאפשרת לו לעבוד עם שניהם.
 
"מועצות השבט", המקבילות למושג ה"שרינג" (שיתוף) בעולם הטיפולי, מהוות מודל לקיום שיח פתוח, כנה ותרבותי בין הילדים. במסגרת "מועצת השבט" המשתתפים יכולים לצקת את חייהם האישיים לתוך דמויות משוחקות תוך הנחיה מתווכת ומאפשרת.
העיסוק בהישרדות מאפשר למשתתפים להניח להישרדות האמיתית בחייהם ולפתח כלים שישמשו אותם בחייהם בדרך משחקית ומשחררת, תוך העצמה אישית וקבוצתית.
 
פרטים נוספים: 
• בשונה ממודל התוכנית הטלוויזיונית, הסדנה אינה מושתתת על הדחות ועל העצמת משתתף אחד על חשבון האחר.
• הסדנה מתאימה לילדים ובני נוער בגילאי 6-14. 
• כמות משתתפים: עד 15. 


מפתחת הסדנה: איה וקסלר, דרמה תרפיסטית

 
 

לייבסיטי - בניית אתרים